Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 195320656

Vaiko pasaulis – mūsų pasaulyje

Startavo radijo stoties FM99 ir Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos inicijuotas projektas – radijo laida „Vaiko pasaulis – mūsų pasaulyje“, kuris skirtas LR Seimo paskelbtiems Vaikų emocinės gerovės metams.

Radijo stoties FM99 vadovas Liudas Ramanauskas ir PPT direktoriaus pavaduotoja švietimui ir metodiniam darbui, l.e. direktoriaus pareigas Silvija Peštenienė sutarė, kad begaliniame šiandienos gyvenimo pokyčių tempe, neretai pritrūksta supratingumo, kantrybės, susikalbėjimo skirtingoms kartoms, vaikams su tėvais, mokytojai. Kaip jaučiasi vaikas, kaip jį suprasti, kaip jį mylėti, motyvuoti, kaip su juo bendrauti? Į šiuos ir daugelį klausimų apie vaikus ir dėl vaikų kalbėsimės radijo laidose su psichologu.

Pirmoji laida eteryje pasigirdo vasario 14 dieną. Laidos vedėja Eglė Malinauskienė kalbėjosi su psichologe Kristina Baranauskiene. Kokia ta meilė vaikams? Ką šią dieną papasakojo psichologė?

„Meilę vaikams rodome savo elgesiu, nustatydami ribas, reikalaudami, drausmindami arba leisdami vaikui liūdėti, verkti. Tačiau nustatant ribas svarbu aiškūs reikalavimai, suprantami  pagal vaiko amžių. Svarbu tai daryti išlaikant pagarbą vaikui, atsižvelgiant į vaiko amžių ir poreikius. Juk mes tėvai, turime turėti omenyje, kad mūsų užduotis – vaiką auginti laimingą, pasitikintį savimi, o ne džiaugsmingą, nuolat džiūgaujantį. 

Kaip nustatyti leistino vaikui elgesio ribas? Galima būtų pamąstyti, pasitelkiant ekranų naudojimą. Išties, mūsų, tėvų, užduotis yra riboti vaiko laiką prie ekranų, vardan jų emocinės ir fizinės sveikatos. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad ikimokyklinio amžiaus vaikui saugus laikas prie ekranų yra 0,5-1 valandos. Leidžiant daugiau, didėja rizika atsirasti emocinėms ir elgesio, savireguliacijos problemoms, galvos ir pilvo skausmams, miego sutrikimams.

Patartina tai daryti, ne atiminėjant ekranus (telefonus, kompiuterius), o  pagarbiai, susitariant su vaiku. Lengviausia susitarti tuomet, kai žaisdami su vaiku laisvą žaidimą, išmokome vaiką priimti sprendimus, klysti ir pasitaisyti, mokomės kartu suprasti, kas vaikui svarbu. Taip atrandame ir kitas įdomias bendras veiklas.  Manau nesuklysiu sakydama, kad visi tėvai laimingi tuomet, kai laimingas jų vaikas“,- sakė psichologė Kristina Baranauskienė.    

Skip to content