Įvertinimas (pedagoginis psichologinis, brandumo mokyklai)

Pedagoginis psichologinis įvertinimas

Pedagoginio psichologinio įvertinimo tikslas – nustatyti pagalbos ir paslaugų reikmes siekiant sudaryti specialiųjų poreikių vaikams optimalias ugdymo ir ugdymosi sąlygas. Jis atliekamas tėvams (globėjams, rūpintojams) sutikus. Tarnybos specialistai įvertina vaikų nuo 0 iki 18 metų (turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių – iki 21 metų, jei mokosi bendrojo lavinimo ar specialiojoje mokykloje, ir vyresnių, jei nori įgyti pagrindinį išsilavinimą) specialiuosius ugdymosi poreikius, psichologines, asmenybės ir ugdymosi problemas. Tarnyboje aptarnaujami vaikai,  gyvenantys Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje ir/ar yra ugdomi mokyklose bei vaikų globos namuose, kurių steigėja yra savivaldybės taryba. Prireikus skiriamas specialusis ugdymas, pritaikoma programa bei rekomenduojama ugdymo forma.

Atliekamas vaikų, turinčių mokymosi sunkumų, kompleksinis įvertinimas, kurį sudaro:

  • psichologinis įvertinimas;
  • pedagoginis įvertinimas;
  • logopedinis įvertinimas;
  • medicininis įvertinimas (pagal sutartį Alytaus S. Kudirkos  ligoninėje).

Tėvai (globėjai), atvykdami vaiko įvertinimui, turi atsinešti:

  • vaiko asmens dokumentą;
  • švietimo įstaigos   Vaiko gerovės   komisijos pažymą dėl specialiųjų ugdymosi poreikių pirminio/pakartotinio įvertinimo (5 priedas);
  • klasės ar dalykų mokytojų užpildytą, nustatytos formos, anketą (mokiniams)  (2 priedas);
  • stebėjimo kortelę (ikimokyklinio amžiaus vaikams) (1 priedas)
  • sutikimą dėl ugdymosi   sunkumų priežasčių įvertinimo pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (4 priedas);
  • ugdymosi pasiekimų aprašą, jei mokinys (vaikas) vertinamas pakartotinai (3 priedas);
  • medicininių dokumentų išrašus arba kopijas (jei vaikas turi sveikatos problemų ar nustatytų raidos sutrikimų);
  • lietuvių kalbos ir matematikos mokomųjų dalykų klasės ir kontrolinių darbų sąsiuvinius;
  • keletą piešinių

Prašome registruotis telefonu (+370) 65754599

VAIKO BRANDUMO PRIEŠMOKYKLINIAM UGDYMUI ĮVERTINIMAS

Vaiko brandumo priešmokykliniam ugdymui įvertinimas – tai specialisto atliekamas tyrimas, apimantis įvairias vaiko intelektinių ir emocinių gebėjimų sritis ir leidžiantis spręsti apie vaiko pasirengimą mokytis priešmokyklinėje grupėje.

Priešmokyklinis ugdymas vykdomas pagal Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą ir privalomas visiems vaikams. Pradinis ugdymas pradedamas teikti anksčiau, t. y. nuo 6 metų, tik tuo atveju, kai vaikas buvo ugdomas pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau, nei jam tais kalendoriniais metais suėjo 6 metai.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo LR Švietimo įstatymo ir poįstatyminių teisės aktų pakeitimai,  kuriuose pažymima, nuo kokio amžiaus vaikas gali pradėti priešmokyklinį ugdymą ir kokiais atvejais reikia kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą (toliau – PPT) dėl vaiko įvertinimo.

Priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos jam sueina 5-eri metai (vaikas, gimęs 2018 m. nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d.)

Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, vaikui priešmokyklinis ugdymas gali būti pradedamas teikti, kai jam 5-eri metai sueina tais kalendoriniais metais nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos (vaikas, gimęs 2018 m. nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d.). Priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti atlikus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikių, pažangos vertinimą PPT.

Dėl vaiko įvertinimo pradėti ugdymą pagal priešmokyklinio ugdymo programą tėvai (globėjai) kreipiasi į PPT ne vėliau kaip iki  rugpjūčio 14 d. imtinai. Vaiko įvertinimas atliekamas nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31d.  Įvertinimą atlieka tarnybos psichologai. Atkreipiame dėmesį, kad vertinimas atliekamas konsultavimo tikslais. Gavę tarnybos išvadą -rekomendaciją, sprendimą  dėl tolesnio vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., ugdymosi pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą  priima tėvai (globėjai).

Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai (vaikas, gimęs 2017 m., 2023 rugsėjį pradeda ugdytis pagal priešmokyklinę programą).

Svarbu:

Tarnybos specialistai pataria neankstinti priešmokyklinio ugdymo vaikams, kurie turi kalbos raidos sutrikimus ir (ar) nustatytus specialiuosius ugdymosi poreikius.

Tiems vaikams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių, priešmokyklinio ugdymo programą pritaiko priešmokyklinio ugdymo pedagogas kartu su pagalbos mokiniui specialistais ir tėvais (globėjais).

Atvykstant į Tarnybą :

  • Užsiregistruokite telefonu iš anksto, dėl atvykimo vertinimui laiko;
  • Atsineškite vaiko asmens dokumentą, tėvų (globėjų) asmens dokumentą arba dokumentą, įrodanti, kad Jūs – teisėtas vaiko atstovas;
  • Į konsultaciją vaiką turi atvesti tėvai (globėjai);
  • Pasirūpinkite, kad vaikas įvertinimui skirtą dieną, į PPT atvyktų pavalgęs ir pailsėjęs;
  • Aptarkite su vaiku, kur ir kokiu tikslu vykstate. Nuraminkite vaiką, atsakykite į jo klausimus. Galite paaiškinti, kad vykstate į įstaigą, kuri padeda geriau suprasti, kas vaikui sekasi geriausiai ir kas – sunkiau, kad reikės vaikui pasikalbėti su psichologu, papasakoti apie save,  piešti, atlikti užduotis.

Nuoroda į teisės aktus:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.1480/asr    8 straipsnis

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.460922/ZlTEVUaLUW

https://e-seimasx.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/10626e14675511ecb2fe9975f8a9e52e/QbgzhWuwtF?jfwid=-hkfedisla

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/03819db4675511ecb2fe9975f8a9e52e