TEN, KUR DRAUGYSTĖ, PATYČIOMS VIETOS NĖRA

Alytaus miesto Pedagoginė psichologinė tarnyba kovo mėnesį kvietė ugdymo įstaigas  palaikyti „Vaikų linijos“ iniciatyvą – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021. Ta proga kvietė mokinius dalyvauti fotografijų konkurse „DRAUGYSTEI NEREIKIA ŽODŽIŲ“. Mokiniai buvo raginami fotografijos pagalba atskleisti draugiškus, grįstus pagarba ir empatija tarpusavio santykius.

Džiugu, kad konkursui buvo pateikta daugiau kaip 40 mokinių darbų, kuriuos vertino kompetentinga komisija: pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Kristina Baranauskienė,  Šaltinių progimnazijos dailės mokytojas Vitas Zabita, Likiškėlių progimazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, etikos mokytoja Daiva Čepanonienė, laisvai samdomas videografas Domas Peštenis, Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė, Kultūros ir meno tarybos narė Klementina Gruzdienė. Po ilgų diskusijų ir svarstymų komisija paskelbė konkurso laureatus. 5 – 8 klasių grupėje: I vieta – Šarlotė Georis, 5 c klasė – „Draugas, kuris neišduos“, II vieta – Miglė Vikertaitė, 6 b klasė  – „Draugystei nėra ribų“, konsultavusi mokytoja Rasa Dainauskienė, Alytaus Likiškėlių progimnazija, III vieta – Jokūbas Packevičius, 8 d klasė – „Jaukus vakaras“,  konsultavusi mokytoja Giedrė Mažeikienė, Alytaus „Volungės“ progimnazija. 9 – 12 (gimnazijos 1-4) klasių grupėje: I vieta – Kamilija Petraškaitė, 2 klasė – „Iš širdies į širdį“, konsultavusi mokytoja Vilma Cikanavičienė, Alytaus Putinų gimnazija, II vieta – Augustė Pigagaitė, 1 a klasė – „Ar būsi mano draugu“, konsultavusi mokytoja Vita Jurčienė, Alytaus Jotvingių gimnazija. III vieta – Airidas Steponavičius, 9 specialioji klasė – „Visada šalia“, konsultavusi mokytoja Danguolė Balčiūnienė, Dzūkijos mokykla.

Ugdyti pagarbų elgesį, supratingumą kiekvienam, mokytis bendrauti, padėti tam, kuriam reikia pagalbos,  būti empatišku – labai svarbu jaunam žmogui. Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Povilas Labukas, ne vienerius metus bendradarbiaudamas su jaunimo organizacijomis,  jaunimu su negalia, Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ nariais, domėjosi ir konkurso „Draugystei nereikia žodžių” idėja, darbais, įsteigė prizus laureatams ir juos apdovanojo,  perduodamas Švietimo bei sporto skyriaus nugalėtojams skirtas  knygas. Organizatorių vardu visiems konkurso dalyviams skirtos Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos direktoriaus pavaduotojos švietimui ir metodiniam darbui, l.e. direktoriaus pareigas,  Silvijos Peštenienės padėkos  pasieks visus konkurso dalyvius.

Ramutė Vitienė, socialinė pedagogė