Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 195320656

Susitikimas su Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliąja komanda

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos nariai susitiko su įstaigų, teikiančių pagalbą vaikams ir jų šeimoms, atstovais. Susitikime dalyvavo Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės Alma Golcienė ir Danutė Putkienė. Susitikimo metu buvo svarstyta, kaip motyvuoti šeimas priimti pagalbą, kaip užtikrinti psichologinės pagalbos tęstinumą bei būtinybė įstaigoms bendradarbiauti su mobiliąja komanda.

Tarnybos psichologės susitikime akcentavo savalaikės psichologinės pagalbos vaikui svarbą. Tai, kad su šeima, kurioje auga vaikas, ima dirbti mobilioji komanda, rodo, jog šeima yra patekusi į krizę ir savo jėgomis nesugeba susitvarkyti su iškilusiomis problemomis. Tokių šeimų vaikai gali išgyventi dideles emocines krizes, todėl didžiausią dėmesį reikėtų sutelkti į pagalbos vaikams organizavimą ir teikimą. Būtina pasiekti, kad kiekvienas vaikas iš karto gautų psichologinę pagalbą, kai tik su šeima ima dirbti mobilioji komanda. Šiuo metu galiojančiame Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme  atsakomybė už tokios pagalbos organizavimą paskirstyta kelioms institucijoms, dėl to bendradarbiavimo svarba tik didėja. Be to, palikta per didelė laisvė laikiniesiems vaiko globėjams visiškai atsisakyti psichologo pagalbos vaikui. Tarnybos konsultavimo praktika leidžia daryti prielaidą, kad realiai dalis vaikų laiku kvalifikuotos pagalbos negauna.

Psichologės priminė, kad Tarnyboje vaikams ir jų atstovams (šiuo atveju – laikiniesiems globėjams) psichologinė pagalba teikiama nemokamai. Vaikus konsultuoja specialistės, kurios išmano įvairaus amžiaus vaikų ypatumus ir pagalbos teikimo specifiką, moka atpažinti, ar vaikas išgyvena krizę. Alma Golcienė ir Danutė Putkienė paragino įstaigų atstovus motyvuoti vaiko globėjus kiekvienu atveju dėl būtinos pagalbos vaikui pasitarti „ne tik su pačiu savimi“, bet ir  su specialistais.

Krizių valdymo  ikimokyklinio ugdymo įstaigoje mokymai

2019 m. spalio 2 d.  Alytaus miesto pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko Nacionalinės švietimo agentūros organizuojami Krizių valdymo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje mokymai. Juos vedė II kvalifikacinės kategorijos psichologė Jolanta Dimšienė.

Vaikai, kaip ir suaugusieji, augdami susiduria su įvairiomis sunkiomis, nekontroliuojamomis situacijomis, gyvenimo pokyčiais, su kuriais vienaip ar kitaip  jie turi susidoroti. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. V-229 patvirtintos Rekomendacijos dėl krizių valdymo mokyklose, kuriomis vadovaujasi ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vaikai gali išgyventi psichologines krizes dėl pačių įvairiausių sunkumų ar gyvenimo pokyčių. Svarbu suprasti, kad vaikas reaguoja net ir į nedidelius pokyčius – neretai suaugusiesiems nereikšmingi sunkumai vaikui gali atrodyti dideli ir sunkiai įveikiamiDažnai ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojai mato pokyčius šių vaikų elgesyje, tačiau ne visada sugeba išsiaiškinti šių pokyčių priežastis, todėl būtina tobulinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų kompetencijas atpažįstant vaikus, išgyvenančius psichologines krizes, ir aptarti pagalbos jiems suteikimo būdus bei mokyti planuoti ir numatyti krizės valdymo veiksmus savo įstaigoje, koordinuoti ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaiko gerovės komisijos ir krizių valdymo komandos veiksmus krizės metu, numatyti pagalbos šaltinius už ikimokyklinio ugdymo įstaigos ribų bei ugdyti bendravimo su žiniasklaida gebėjimus.

Skip to content