Išlepinimo spąstai – materialinių gėrybių gausa, hipergloba, nuolaidžiavimas

Lapkričio 26-osios vakarą Alytaus miesto pedagoginė psichologinė tarnyba pakvietė tėvelius į paskaitą-diskusiją „Rūpinuosi vaiku ar lepinu – kaip nepasiklysti?“. Tarnybos psichologė Aušra Stankevičienė kalbėjo vaikų lepinimą kaip apie reiškinį, galintį turėtų neigiamų pasekmių vaiko savivertei, identiškumo formavimuisi, trikdyti jo asmenybės raidą, sudaryti daug kliūčių sėkmingam jau suaugusio individo gyvenimui. Plačiau pristatytos pagrindinės lepinimo apraiškos – „permaitinimas“ (dovanomis, skanėstais, pramogomis – viskuo, kas kainuoja pinigus), per didelė globojimas (hipergloba) ir nuolaidžiavimas. Lektorė su paskaitos dalyviais diskutavo, aptarė, kaip išvengti per didelio vaikų lepinimo.