Ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Linas rengia ir maitina“ paroda

Kvalifikacijos tobulinimo programą parengė  Alytaus lopšelio-darželio „Linelis“direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Kirkliauskienė, ikimokyklinio ugdymo  vyr.auklėtoja Edita Kvedaravičienė, ikimokyklinio ugdymo  vyr. auklėtoja Evelina Kazlauskienė, meninio ugdymo pedagogė,mokytoja metodininkė Laima Labutytė.

Pirmas modulis: Linų sėjimas, auginimas ir nuėmimas. Vaikai kartu su tėvais/globėjais, pedagogais, darželio lauko erdvėse, namuose, sode ruošė dirvą linų sėjimui. Vaikams buvo pasakojama apie dirvožemį, kokios sąlygos yra būtinos linų auginimui. Vasarą prižiūrėjo ir stebėjo augalus, fiksavo jų augimą, gavo naujų žinių. Tai didelė patirtis, nes vaikai galėjo stebėti augalo išvaizdą, lapų ir žiedų spalvą bei formą, naujai subrandintas sėklas. Rekomenduojama  buvo esant galimybei apsilankyti muziejuose ir apžiūrėti lietuvių naudotus linų apdirbimo įrankius. Visa tai fiksuojama skaitmeninėse nuotraukose nuo 2021m. gegužės 24 d. iki 2021 rugsėjo 10 d.

Antras modulis: „Baltas lino gyvenimas“ parodos organizavimas. Darbų atlikimui galima buvo naudoti lino pluoštą, audinį, siūlus, sėklas, įvairias meninės raiškos technikas bei priemones. Sukurtus darbelius  pristatė į Alytaus lopšelį-darželį „Linelis“ adresu Jaunimo g. 13 iki 2021 rugsėjo 24 d. Nuo spalio 4 d. darbai buvo eksponuojami Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje.

Trečias modulis: Lopšelis-darželis „Linelis“ projekto užbaigimui organizavo festivalį „Po lino žiedu“, kuriam projekto dalyviai atsiuntė nufilmuotą meninį pasirodymą . Buvo sukurtas bendras projekto dalyvių video filmukas „Po lino žiedu“.

Nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 3 d.  „Baltas lino gyvenimas“ paroda  eksponuojama Alytaus miesto pedagoginėje psichologinėje tarnyboje ir džiugina jos klientus ir darbuotojus. Norinčius švietimo įstaigų darbuotojus kviečiame dar suskubti aplankyti.

Dėkojame ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Linas rengia ir maitina“ rengėjams, organizatoriams, visiems dalyviams ir tikimės gražaus bendradarbiavimo naujuose projektuose.

Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos metodininkė Birutė Černevičienė.